Rozmiar tekstu: A A A

Aktualności

Program prozdrowotny PKN ORLEN S.A.

10.08.2020, 11:23

PKN ORLEN S.A. zainicjował prozdrowotny Program pn. „Kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego", który jest realizowany przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie w partnerstwie z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. 

1.   Infolinia

Nawigatorzy z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc są do dyspozycji mieszkańców Płocka i regionu pod numerami telefonów i adresami e-mail:

Narodowy Instytut Onkologii:

Nawigator ds. diagnostyki tel. 22 546 33 77

Nawigator ds. profilaktyki tel. 22 546 31 11

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc:

Nawigator ds. diagnostyki tel. 22 43 12 350 lub 22 43 12 306

Formą wsparcia dla lekarzy przy konsultowaniu pacjentów są e-konsultacje, które są dostępne via e-mail:

Narodowy Instytut Onkologii: profilaktyka.plock@coi.pl; diaqnostvka.plock@coi.pl

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc: pulmonoloqia@iqichp.edu.pl

2.  Punkt Pomocy Palącym

29 sierpnia 2020 r. w Galerii Mosty w Płocku zostanie otwarty Punkt Pomocy Palącym - miejsce, w którym oferujemy bezpłatne poradnictwo specjalistyczne dla osób, które chcą rzucić palenie. Harmonogram otwarcia Punktu Pomocy Palącym udostępniony będzie wraz z szczegółowymi informacjami na stronie www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl

   3.  „Zdrowie dla Płocka" 

Program grantowy „Zdrowie dla Płocka" -organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z Płocka i powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania prozdrowotne w swoich regionach. PKN ORLEN w ramach programu przeznaczy na granty łącznie 300.000,00 złotych. Więcej informacji znajduje się na stronie www.fundacia.orlen.pl

Niestety pandemia wywołana przez wirus SARS-CoV-2 wymusiła zmiany w zakresie terminów i sposobów realizacji zadań w obszarze: szkoleń dla kadry medycznej, terminowego zakup spirometrów czy „Miasteczka Zdrowia". Robimy wszystko, aby każde zadanie naszego programu z PKN ORLEN zostało zrealizowane, pamiętając o pełnym bezpieczeństwie i przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z:

Narodowym Instytutem Onkologii przy ul. Roentgena 5 w Warszawie diagnostyka.plock@coi.pl, profilaktvka.plock@coi.pl

czy

PKN ORLEN S.A. Biuro Relacji z Otoczeniem andzelika.osuch@orlen.pl

Polecamy