Rozmiar tekstu: A A A

Aktualności

Mecz charytatywny piłki nożnej

21.04.2022, 13:02

 

W dniu 22 kwietnia 2022 r. płocki WOPR, wspólnie z MOSiR Płock Sp. z o. o. oraz MZGM TBS Sp. z o.o., organizuje mecz piłki nożnej, z którego dochód w całości zostanie przekazany dla walczącej Ukrainy. W meczu weźmie udział Reprezentacja Artystów Polskich, składająca się z najbardziej znanych i medialnych polskich aktorów, muzyków, sportowców i gwiazd show-biznesu oraz Reprezentacja Płocka w składzie której zobaczymy: Prezydenta Miasta Płocka, Wiceprezydenta Miasta Płocka, Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Starostę Płockiego, płockich Radnych, znane  gwiazdy sportu, estrady i telewizji z Mazowsza.

Przed rozpoczęciem meczu hymn narodowy Ukrainy odśpiewa ukraińska śpiewaczka operowa, a na trybunach zasiądzie wielu Ukraińców, którzy w naszym mieście znaleźli bezpieczne schronienie przed wojną.

W przerwie meczu zostanie przeprowadzona licytacja atrakcyjnych gadżetów z której  dochód również w całości zostanie przekazany na rzecz walczącej Ukrainy.

Mecz odbędzie się w dniu 22.04.2022 r. (piątek) o godz. 18.00 w płockiej hali Orlen Arena – wstęp wolny, przy wejściu będą stali wolontariusze z puszkami do których należy uiścić symboliczny datek.

Od godz. 17.00 – będzie można spróbować oryginalnych dań ukraińskich, przygotowywanych przez panie z Ukrainy, a dla dzieci czekają gry i zabawy – w tym również prowadzone przez animatora.

Wszystkie środki pieniężne zebrane podczas meczu zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej – SOS UKRAINA na pomoc bezpośrednią dla osób poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie, nr zbiórki: 2022/947/OR.

Ponieważ spotkanie to będzie również świetną okazją do zaprezentowana smakołyków kuchni ukraińskiej w ramach akcji #PłockPomagaYe . W związku z tym serdecznie zapraszamy do zgłaszania się chętnych osób z Ukrainy, które chciałyby przygotować swoje potrawy na degustacje (pierogi, ciasta, barszcz itp.) Podczas imprezy będą mogły Panie wystawić stanowiska w specjalnej strefie gastro pokazując swoje dania, aby do niej wejść należy wpłacić do puszki PAH, a cały dochód zasili wyżej wymienioną akcje SOS UKRAINA nr zbiórki 2022/947/OR.  Każda z osób otrzyma swoje stanowisko, gdzie uczestnicy spotkania będą mogli skosztować przygotowanych potraw i złożyć zamówienia na kolejne dania (przyjmowanie zamówień będzie po stronie osób przygotowujących swoje potrawy).

Każda z Pań, otrzyma personalizowane ulotki – które, będzie można rozdawać zainteresowanym klientom, oraz otrzyma zaplecze w postaci stanowiska. Przy okazji zwracamy się do osób o wielkich sercach o pomoc w zorganizowaniu części produktów potrzebnych do przygotowania posiłków, aby była możliwość przygotowania większej ilości dań do degustacji.

Z poważaniem

Katarzyna Kociemska

Rejonowe Płockie WOPR

Polecamy