Rozmiar tekstu: A A A

Wydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej

18.10.2016, 14:39

12 października  w sali bankietowej w Rafallo odbyło się spotkanie nauczycieli, pracowników administracji, obsługi i emerytów związanych z oświatą. Gospodarzem tegorocznej uroczystości była Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku.    W uroczystości udział wzięli również wójt pan Krzysztof Dylicki, przewodnicząca Rady Gminy pani Katarzyna Milczarek, skarbnik gminy pani Henryka Bednarek, pracownicy Urzędu odpowiedzialni za oświatę oraz księża parafii Zyck i Słubice.
Po krótkiej części artystycznej i powitaniu przez panią Marię Perka, wszystkich zgromadzonych, dyrektorzy szkół i przedszkola podziękowali pracownikom za prace na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Wyróżniającym wręczyli listy gratulacyjne.
Wójt gminy Krzysztof Dylicki zwrócił się do zebranych słowami: ”Nie sposób, szczególnie w tym dniu, nie dostrzec jak ważną i niezastąpioną rolę pełnicie Państwo      w procesie kształtowania umysłów młodych Polaków. W życiu naszej gminy odgrywacie ogromną rolę. Docieracie do młodych ludzi z wizjami nowoczesnego świata,  z wizjami rozwoju nauki, dziedzin w których działacie”. „Za to wszystko wyrażam swoją głęboką wdzięczność, gdyż wiem, że dobrze wykształcona i wychowana młodzież, stanowi o wartości naszej Małej Ojczyzny i jest jej nadzieją na lepsze jutro”.
Następnie wszystkim oświatowcom gminy złożył życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności oraz powodzenia w życiu osobistym. Po czym wspólnie z przewodniczącą rady wręczył listy gratulacyjne dyrektorom placówek oświatowych. W trakcie spotkania poinformowano o przyznaniu pani Monice Liberackiej, nauczycielce Publicznego Gimnazjum nagrody wójta. Uroczystego wręczenia listu gratulacyjnego dokonał wójt z przewodniczącą rady. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości trwało koleżeńskie spotkanie osób oddanych sprawom  gminnej oświaty, które połączone zostało z poczęstunkiem.

WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 

Polecamy