Rozmiar tekstu: A A A

Wydarzenia

Powitanie Lata w Wiączeminie

04.07.2016, 13:55

Jednostka OSP Wiączemin Polski zapracowała sobie na pozytywny wizerunek, tworząc trwały związek ruchu strażackiego z kulturą i potrzebami społeczności lokalnej. Już po raz 10 jednostka była organizatorem POWITANIA LATA, cennej i szlachetnej inicjatywy, która promuje również gminę Słubice i podnosi jej wartościowy wizerunek. Uroczystość w niedzielę 3 lipca 2016 roku rozpoczęła o godzinie 12.00  polowa msza święta odprawiona przez proboszcza parafii Zyck – księdza Stanisława Pakiełę. Podczas mszy ksiądz proboszcz modlił się w intencji strażaków, ich bezpieczeństwa podczas wykonywania swoich zadań, dzięki którym mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

W pikniku strażackim udział wzięli m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku – Hilary Januszczyk; kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku – Marlena Mazurska; radny Rady Powiatu Płockiego – Józef Walewski; Wójt Gminy Słubice, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP – Krzysztof Dylicki; Przewodnicząca Rady Gminy Słubice – Katarzyna Milczarek; delegacje OSP z Dobrzykowa, Troszyna, Suchodołu oraz terenu gminy Słubice, przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP w Płocku oraz przedstawiciele Koła Łowieckiego KAMPINOS.

Za wkład pracy i zaangażowanie wiączemińskich strażaków podziękowali w swoich wystąpieniach:

Krzysztof Dylicki – Wójt Gminy, który podkreślił, że „był czas, że ten plac, cały ten teren był zalany wodą. Był czas traumy, smutku i rozpaczy – ale dzisiaj jest czas relaksu i beztroskiej zabawy. Wykorzystajmy wspólnie ten czas, aby miał on charakter nie tylko integracyjny i scalający, ale również kreujący pozytywny wizerunek wszystkich tu obecnych”. Na zakończenie zwrócił się do organizatorów słowami „niech Wasz trud i wysiłek przyniesie satysfakcję i owocuje ludzką życzliwością. Życzę abyście byli zadowoleni i dumni, że po raz kolejny, tu w Wiączeminie Polskim udało się zorganizować coś czego miejscowe społeczeństwo oczekuje z utęsknieniem. Dziękuję za stworzenie takiej atmosfery, która myślę, że pozostawi w naszej osobowości nie tylko miłe wspomnienia, ale po wysłuchaniu i analizie słów księdza proboszcza – również trwałe wartości”.

Marlena Mazurska - kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego, która nawiązała do niedawnej wizyty Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery na tym terenie.

Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP,

Katarzyna Milczarek – Przewodnicząca Rady Gminy.

Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała się orkiestra dęta przy OSP Słubice pod batutą kapelmistrza Szymona Ogrzebacza. Orkiestra nadała też uroczystą oprawę odprawianej mszy świętej. W części artystycznej wystąpiły, mimo rozpoczętych wakacji, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świniarach, Zespół Tańca Ludowego MASOVIA działający przy Akademickim Centrum Kultury Politechniki Warszawskiej, Filii w Płocku oraz działający na terenie gminy zespół ludowy Grzybowianki. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali grochówkę, a zaprzyjaźnione Koło Łowieckie KAMPINOS – pieczonego dzika. Darmowa, integracyjna zabawa taneczna była zwieńczeniem tego pikniku.

WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
WydarzeniaWydarzeniaWydarzenia
 
Wydarzenia

Polecamy