Rozmiar tekstu: A A A

Aktualności

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021

19.10.2021, 10:26

18 października 2021 roku Gmina Słubice przekazała do użytkowania lampy solarne zakupione i zamontowane przy wsparciu finansowym ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”. W pięciu sołectwach: Potok, Budy, Zyck Polski, Grzybów i Świniary zamontowano po 4 lampy solarne (łącznie 20 lamp). Łączny koszt zakupu i montażu lamp wyniósł 126.000 zł, w tym dofinansowanie w ramach MIAS 2021 – 50.000 zł. Wykonawcą zadania była firma Konsultacje Energetyczne Sp. z o.o. Sp. k. z Płocka.

Celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa, polepszenie komfortu życia oraz poprawa komunikacji drogowej na drogach gminnych w sołectwach Potok, Budy, Zyck Polski, Grzybów i Świniary. Zamontowanie lamp zapewni bezpieczeństwo wszystkim osobom poruszającym się drogami w wymienionych sołectwach. Dodatkowo lampy solarne są przyjazne środowisku, gdyż ich zastosowanie pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Lampy solarne mają wiele zalet, a przede wszystkim brak skomplikowanego i długotrwałego procesu budowy oraz podłączenia do sieci energetycznej.

 

Zadania „Zakup i montaż oświetlenia ulicznego w sołectwie Potok”, „Zakup i montaż oświetlenia ulicznego w sołectwie Budy”, „Zakup i montaż oświetlenia ulicznego w sołectwie Grzybów”, „Zakup i montaż oświetlenia ulicznego w sołectwie Świniary ”, „Zakup i montaż oświetlenia ulicznego w sołectwie Zyck Polski” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

 

 

AktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualności
 
Aktualności

Polecamy