Rozmiar tekstu: A A A

Aktualności

Zdrowie dla Płocka

17.08.2021, 10:59

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do kolejnej edycji programu Zdrowie dla Płocka. Inicjatywa skierowana jest do organizacji z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Celem programu jest promowanie profilaktyki zdrowotnej, poprzez m.in. zajęcia sportowe, spotkania z dietetykiem oraz szkolenia i warsztaty na temat zapobiegania chorobom. Budżet programu to 300 tys. złotych. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o darowiznę wysokości nawet 20 tys. złotych.

W ramach programu będzie można realizować między innymi:

  1. Zajęcia sportowe;
  2. Warsztaty dietetyczne i szkolenia z zakresu zdrowego odżywania;
  3. Wykłady dotyczące zdrowego trybu życia;
  4. Budowę siłowni plenerowej;
  5. Zakup profesjonalnych urządzeń pralniczych dla jednostek OSP;
  6. Szkolenia z zakresu zapobiegania chorobom

i wiele innych.

W programie Zdrowie dla Płocka wniosek o darowiznę mogą złożyć organizacje pozarządowe oraz instytucje samorządowe działające na terenie Płocka oraz powiatów sąsiadujących – płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Dofinansowanie w ramach programu mogą otrzymać również instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczej straży pożarnej i parafie. Maksymalna wysokość darowizny to 20 tys. złotych, jednak organizacja wnioskująca może starać się o dowolną niższą kwotę.

Nabór wniosków odbywa się poprzez Generator Wniosków dostępny na stronie Fundacji ORLEN i potrwa do 30 września. Zachęcamy do przekazania informacji o naborze do organizacji działających na terenie Państwa gminy.

Link do Generatora Wniosków można znaleźć w tym miejscu:

https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login

Więcej informacji o programie znajdą Państwo w tym miejscu:

https://fundacja.orlen.pl

Pytania dotyczące programu należy kierować pod numer: 665 560 237

Polecamy