Rozmiar tekstu: A A A

Wydarzenia

Jubileusz pożycia małżeńskiego

25.03.2024, 13:55

 

14 marca 2024 r. w sali bankietowej Rafallo odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które postanowieniem z dnia 21 grudnia 2023 r. zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Te wyjątkowe medale zostały wręczone 36. parom małżeńskim mieszkającym na terenie gminy Słubice, które ślub cywilny zawierały w 1971, 1972 oraz w 1973 r.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu wręczenia Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dokonał Wójt Gminy Słubice Jacek Kozłowski. Dostojnym Jubilatom zostały wręczone listy gratulacyjne a także kosze słodyczy.

Wraz z Wójtem, Urząd Gminy Słubice reprezentowali: Renata Przyłoga – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Henryka Bednarek - Skarbnik, Przemysław Nowacki – Sekretarz oraz Sławomir Januszewski – Przewodniczący Rady Gminy.

Wójt, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Przewodniczący Rady Gminy skierowali do odznaczonych małżonków gratulacje oraz serdeczne życzenia.

Wójt Gminy - Jacek Kozłowski zwrócił się do odznaczonych par m.in. w następujących słowach: Dostojnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, 50-letniej wspólnej drogi w małżeńskim związku zbudowanym na mocnym fundamencie miłości, przyjaźni i zaufania. Życzę, aby nadchodzące dni, miesiące i lata były dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech kolejne piękne rocznice świętują Państwo w dobrym zdrowiu i rodzinnym szczęściu.

Po oficjalnej części odbyła się sesja zdjęciowa, a następnie małżonkowie zostali zaproszeni na toast jubileuszowy, a po nim - wspólny obiad. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Niejednokrotnie aktom dekoracji towarzyszyło wzruszenie małżonków.

Wszystkim odznaczonym składamy jeszcze raz wyrazy uznania życząc dużo zdrowia, radości i wytrwałości na kolejne wspólne lata.

„Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawany przez Prezydenta RP jest nagrodą dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach."

 

GALERIA>>

 

Polecamy