Rozmiar tekstu: A A A

Aktualności

Wyślij PIT z Galerii Wisła!

21.03.2017, 08:48

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która pomaga podatnikom rozliczać roczne zeznania podatkowe (PIT). Dlaczego „szybki” PIT? Ponieważ, korzystając z możliwości złożenia PIT-u przez Internet, możesz zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze (nie musisz drukować formularza, ani kupować znaczka pocztowego).

Przez dwa dni, tj. w piątek i sobotę w godzinach 12.00 - 20.00 na czterech specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych dyżur będą pełnić pracownicy Urzędu Skarbowego w Płocku. Udzielą profesjonalnej informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za 2016 rok. Pomogą również wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać przez Internet. Należy pamiętać o zabraniu informacji otrzymanych od płatników (PIT-11, PIT-40A/11A, PIT-8C, PIT-R), dowodu osobistego i zeznania PIT za rok 2015, ponieważ podanie kwoty przychodu wykazanej w tym zeznaniu jest niezbędne do złożenia deklaracji przez Internet.

Ponadto podatnicy, którzy chcą skorzystać z ulg podatkowych powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów potwierdzających wydatki, które chcą odliczyć a korzystający z ulgi prorodzinnej powinni przygotować nr PESEL dzieci. Na podstawie informacji zawartych w ww. dokumentach pomożemy Państwu prawidłowo dokonać odliczenia.

Oprócz akcji organizowanej w Galerii Wisła, przygotowaliśmy inne udogodnienia oraz narzędzia ułatwiające rozliczenie roczne. W Centrum Obsługi udostępnione zostały dwa specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową. Natomiast w ostatnich dniach kwietnia, tj. 27 i 28, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch, Urząd będzie czynny dłużej.

Przypominamy, że 30 kwietnia 2017 r. jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.

                                                                                       Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku

Polecamy